فرض کنید مجتبی حاکم شده و از بین پنج تا کارت خود باید حکم رو انتخاب و اعلام کند معمولا برای حکم کردن قاعده خاصی نیست و هر کس یک چیزی را برحسب وارد بودن و تجربه ,حکم میکند اما در حالت پیش فرض خالی حکم میشود که بین اون پنج کارت اولیه از همه بیشتر یا از همه بالاتر باشد.

برفرض مثال پنج کارت اول مجتبی عبارتند از A،K _که کم پیش میاد! و A و5 و 4 خب اینجا مجتبی میتونه هرچی بخواد حکم کنه اما عقل سلیمش میگه که دل هایی که داره سرترند و باید آنها را حکم کند.

از تفاوت های بازی حکم سه نفره و ۴ نفر می‌توان به آن اشاره کرد که در بازی حکم سه نفر هر کس که بازی را بتواند به ببرد برنده خود است ولی در حکم ۴ نفره هدف بردن تیم است و دو نفر با هم باید یک بازی را برنده شوند در بازی حکم سه نفره یک تفاوت دیگر نیز وجود دارد و این به این صورت است که برای اینکه تعداد کارت ها بین طرفین به صورت مناسب تقسیم می‌شود یک کارت از ۵۲ کارت موجود در بازی کم می‌شود.

در این بازی فردی که مسئول پخش کردن کارت‌هاست که در ابتدا باید کارت‌ها را بین افراد تقسیم کند و هرکسی که اولین تک را به دست آورد حاکم می‌شود می‌تواند حکم را مشخص کنید حکم باید شامل نشان‌های گفته‌شده در بالا باشد یعنی خاج، خشت، دل یا پیک. یکی بازی‌های کارتی قدیمی که طرفداران بسیاری هم در ایران دارد بازی حکم است در این بازی شما 52 عدد کارت دارید که به 4 دسته 13 تابی تقسیم‌شده‌اند و هر دسته نشانی دارد که ما آن‌ها را بانام‌های خشت، خاج، دل و پیک می‌شناسیم.

بازی: بازی توسط فرد سمت راست پاستور آغاز می‌شود و کاملأ مطابق حکم است اما با یک تفاوت در نحوه بازی ژوکرها: ژوکرها را می‌توان در هر زمان که بخواهیم بازی کنیم، بدون توجه به این که آیا خال بازی شده را در دستمان داریم یا نه. مثلأ اگر تک دل بازی شده باشد و ما در دستمان دل هم داشته باشیم، در صورت صلاح دانستن می‌توانیم با ژوکر بازی کنیم و آن را ببریم.

حکم یکی از پرطرفدارترین بازی پاسور میباشد که امروز  به نام Hokm حکم شناخته میشود.

در حقیقت این بازی شامل 52 کارت میباشد مونده به ذهن و موقعیت طرف که چه جوری بازی کنه یا ببازه و یا برده باشه.

پس از پایان مرحله اول بازی، جمع تعهد هر تیم نوشته می شود ، مثلأ تیم اول جمعآ 6 دست و تیم دوم جمعأ 5 دست خوانده استدر پایان بازی ، چنانچه تیمی نتوانسته باشد به اندازه دست های تعهد شده دست ببرد ، تعهد خود × 10 را منفی خواهد خورد مثلأ تیم اول مورد بحث ما اگر نتواند 6 دست را بگیرد ، 60 امتیاز منفی خواهد خورد اگر تیمی بتواند همان امتیاز تعهد شده ، یا بیشتر از آن را بگیرد ، به تعداد دست های تعهد شده ، هر دست 10 امتیاز و برای دست های اضافی كه گرفته ، هر دست 1 امتیاز می گیرد.