پیش بازی دیدار چلسی و پورتو:

 

بالاخره روزهایی که بسیاری از تماشاگران و طرفداران فوتبال منتظر آن بودند فرا رسیده است.در ادامه فصل تب فوتبال در قاره اروپا به بالاترین درجه خود خواهد رسید.

حال امشب دیدارهای برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری دو دیدار آغاز می‌شود.

دیدارهایی که در آن تیم هایی که بایرن مونیخ پاری سن ژرمن چلسی و پورتو حضور داشته.با یکدیگر برای صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان این فصل رقابت می کنند.

قطر هر چهار تیم طرفداران ویژه و خاصی داشته . بازی های امشب شان پرطرفدار و هیجان انگیز خواهد بود.

حال ما در اینجا این تا در این مطلب با یک پیش بازی از دیداری که در لندن برگزار می شود با شما همراه باشیم.

رقابت تیم‌های چلسی و پورتو که از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه به میزبانی ورزشگاه استمفوردبریج شهر لندن برگزار خواهد شد. شاگردان توماس توخل با توجه به برتری دو بر صفر در بازی رفت در کشور پرتغال خود را تا حدود زیادی در مرحله نیمه نهایی می بینند. از طرف مقابل یاران مهدی طارمی در تیم پرتغالی برای کامبک زدن و صعود کار سختی را در برابر شیر های لندنی در پیش دارند.

با این اوصاف تیم تحلیلی سایت ما در نظر گرفته است.که در این مقاله یک مطلب مقایسه‌ای و آماری و یک پیش بازی از دیدار امشب تهیه و آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارد.

 

مقایسه آماری و تحلیل وضعیت دو تیم:

همانطور که گفتیم چلسی توانست در بازی رفت نتیجه دو بر صفر پورتو را در پرتغال شکست دهد بهرحال با خیال آسوده‌تر گام به بازی برگشت گذاشته است.

البته شاگردان توماس توخل به خوبی می‌دانند.که اگر حریف را دست‌کم گرفته و خود را یک پای مرحله نیمه نهایی ببینند سخت مجازات خواهند شد.به همین دلیل آنها قطعاً تصور می کنند که این بازی یک بازی مجزا از دیدار رفت بوده. به دنبال برتری در دیدار امشب نیز می باشند.

شیرهای لندنی که بعد از پیوستن توماس توخل به این تیم وضعیت بسیار خوبی را داشته.در دوران سرمربیگری وی تنها یک باخت و تجربه کرده‌اند.در جدول لیگ نیز به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا فصل بعد می باشند. رقابت بسیار تنگاتنگی با تیم‌های لستر و وستهام دارند.

آنها از ۱۰ مسابقه اخیر خود در تمامی رقابت‌ها توانسته‌اند ۷ برد به دست بیاورند و تنها در یک دیدار تن به شکست داده‌اند.

از طرف مقابل شاگردان کونسئوکا در جدول لیگ پرتغال با شش امتیاز کمتر نسبت به اسپورتینگ لیسبون صدرنشین در رتبه دوم قرار داشته. همچنان شانس و امید قهرمانی خود را زنده نگه داشته‌اند.

آنها نیز در ۵ مسابقه اخیر خود تنها باخت به چلسی را در کارنامه می‌بینند. در چهار مسابقه دیگر توانستند حریفان را شکست بدهند.

نکته جالب اینکه این دو تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دفعات زیادی رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند.

آبی های لندن و آبی و سفید پوشان بندر پورتو ۹ بار در لیگ قهرمانان اروپا رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند.که از این ۹ دیدار ۶ برد سهم چلسی بوده و تنها دو برد حاصل کار پرتغالی ها در مقابل این تیم لندنی بوده است. یک بازی نیز با نتیجه مساوی به اتمام رسیده است.

نکته جالب اینکه در هیچکدام از این ۶ دیدار تیم پورتو موفق نشده.که در بازی خود را در مقابل چلسی بسته نگه دارد. از این لحاظ یک آمار بسیار منفی و بد را به ثبت رسانده است.حال باید دید که آیا می‌تواند امشب این روند را از بین ببرد یا که خیر.

 

پیش بینی و شرط بندی دیدار دو تیم چلسی و پورتو:

 

رقابت های لیگ قهرمانان اروپا معمولاً و گاهاً غیر قابل پیش بینی و با نتایج عجیب و غریب از آب درمی آید.

اما با این وجود به نظر می رسد که تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی از دیدار امشب شیر های لندنی باشند.آنها بتوانند همچون بازی رفت امشب نیز پورتو را شکست دهند.

البته احتمالاً برخلاف بازی رفت آن ها امشب نتوانند دروازه خود را بسته نگه دارند.به نظر می‌رسد که هر دو تیم در دیدار امشب موفق به گلزنی شوند. به همین دلیل شاید تعداد گل های مسابقه بیش از ۲ گل و یا حداقل ۳ گل باشد.

علاوه بر این سبک بازی دو تیم آنچنان درگیرانه و خشن نیست. با توجه به داور مهربان این دیدار یعنی کلمنت تورپین که آمار میانگین ۳.۵ کارت زرد در هر مسابقه را به ثبت رسانده است.به نظر نمی رسد شاهد بازی پر کارتی باشیم.