پیش بازی دیدار رئال مادرید و بارسلونا:

حساس‌ترین جدال این هفته فوتبال اروپا و جهان امشب از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه در کشور اسپانیا و شهر مادرید برگزار خواهد شد.

رقابتی بین رئال مادرید و بارسلونا که به الکلاسیکوی فوتبال جهان معروف است. این فصل در شرایطی برگزار می‌شود که می‌تواند تعیین کننده قهرمان لالیگا باشد.

دیداری که همواره تماشاگران بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان داشته.از حساسیت جذابیت بالایی برخوردار می باشد.

حال بازی امشب نیز از این قاعده مستثنا نیست. علاوه بر حساسیت همیشگی از لحاظ جدول نیز بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.

گلی که می تواند بعد از سود پایانه بازی صدرنشین لالیگا را مشخص کرده و تا حدودی تعیین کننده سرنوشت قهرمانی باشد.

این دیدار امشب در ورزشگاه آلفردو دی استفانو برگزار شده و شاگردان زین الدین زیدان بعد از پیروزی در مقابل لیورپول در این ورزشگاه به دنبال یک پدیده حیاتی و مهم دیگر درزمین دی استفانو خواهند از طرف مقابل یاران لیونل مسی که در حال حاضر آماده ترین تیم لالیگا محسوب می‌شوند می خواهند بروند خوب و خود را در این لیگ ادامه داده. با پیروزی در این دیدار علاوه بر گرفتن انتقام بازی گرفت به صدر جدول برسند.

حساسیت این دیدار در آن حدی بود که فدراسیون فوتبال اسپانیا یک بار داور این دیدار را نیز تغییر داد تا در نهایت خیل مانزانو قضاوت این دیدار را بر عهده داشته باشد.

حال با توجه به حساسیت و اهمیت این دیدار تیم تحلیلی ما در نظر گرفت.که این بازی را از لحاظ عمودی و مقایسه بررسی و یک پیش بازی تحلیلی نسبت به این بازی در اختیارتان قرار دهد.

 

مقایسه آماری و تحلیل وضعیت دو تیم:

 

دو تیم در ابتدای فصل فاصله بسیار زیادی با تیم صدرنشین یعنی اتلتیکومادرید داشتند.اما افت عجیب آتلتیکو مادرید و همچنین شکل گیری روند خوب دو غول فوتبال اسپانیا باعث شده است.که در حال حاضر بارسلونا با یک و رئال مادرید با سه امتیاز اختلاف نسبت به تیم صدرنشین در رده های دوم و سوم جدول قرار بگیرند.

وضعیت در بازی‌های اخیر لالیگا برای دو تیم بسیار خوب بوده است.به طوری که بارسلونا در ۶ بازی اخیر لالیگایی خود توانسته پیروز شود و و در ۱۹ مسابقه قبلی لالیگا نیز تن به شکست نداده است.

در واقع آخرین باخت لالیگایی بارسلونا به سال ۲۰۲۰ برمی گردد که آنها با نتیجه دو بر یک در مقابل کادیز شکست خوردند.

از طرف مقابل رئال مادرید نیز از ۵ مسابقه لالیگایی خود دو تساوی و ۳ برد به دست آورده. اگر بخواهیم آمار این تیم در ۵ مسابقه قبلی در تمام رقابت ها را مقایسه کنیم متوجه می‌شویم.که آنها نیز پنج برد پیاپی را داشته‌اند.

علاوه بر این از آخرین باخت اما در تمامی مسابقات نیز ۱۲ بازی می گذرد.

وضعیت در الکلاسیکو های اخیر نیز به سود رئال مادرید بوده است.به طوری که آنها در ۳ مسابقه گذشته شکست را در مقابل بارسلونا تجربه نکرده. از سه بازی دو برد و یک تساوی در کارنامه شان ثبت شده است.

این دو تیم ۲۳ بار در ماه آوریل رو در روی یکدیگر قرار گرفتند به بارسلونا ۹ و رئال مادرید ۶ بوده است. هشت مسابقه حفظ رقابت این دو تیم در ماه آوریل نیز با نتیجه تساوی خاتمه یافته است.

جمله در مورد داوری دیدار این است که بارسلونا تاکنون تحت قضاوت هیچ داوری بیشتر از قضاوت های مانزانو شکست نخورده است.

مانزانو در سال ۲۰۱۴ نیز یک بار سابقه قضاوت ال‌کلاسیکو را داشته جان دیدار با برتری ۳ بر ۱ رئال مادرید به پایان رسید.

 

غایبین دو تیم:

دو تیم در این دیدار غایبینی نیز دارند.

آنسو فاتی و فیلیپه کوتینیو از بارسلونا که فصل را از دست داده‌اند و رافائل واران، ادن هازارد، دنیل کارواخال و سرخیو راموس از رئال مادرید نیز در بازی امشب حضور نخواهند داشت.

 

پیش بینی و شرط بندی این پیش بازی :

وضعیت و آمادگی بالای دو تیم به گونه‌ای است که کار را برای تشخیص نتیجه دیدار سخت خواهد کرد.

قطعاً دو تیم برای پیروزی در دیدار امشب وارد زمین خواهند شد. برای برد در مسابقه این هفته پا پس نخواهند کشید.

رئال مادرید در بازی گذشته مقابل لیورپول نشان داد یک تیم سرحال و آماده است. از طرف مقابل نتایج اخیر بارسلونا در لالیگا نیز همین امر را ثابت می‌کند.

با این وجود به نظر می رسد که شانس بارسلونا برای پیروزی در این دیدار بیشتر باشد. این تیم بتواند پس از ۳ بازی رئال را در الکلاسیکو شکست دهد.

 

علاوه بر این بازی های اخیر این بود این معمولا کم کرنر از آب درآمده است.به طوری که پنج دیدار از این مسابقه قبلی آنها کمتر از ۱۱ کرنر داشته است.نکته‌ای که احتمالا امشب نیز شاهد آن باشیم.

 

علاوه بر این شرایط دفاعی دو تیم و خط آتش نسبتا آماده‌شان نوید یک بازی پر گل را می دهد طوری که شاید شاهد بیش از ۲ گل در این دیدار باشیم.