پیش بازی دیدار الاهلی عربستان و استقلال ایران:

 

لیگ قهرمانان آسیا فصل ۲۰۲۱ برای پر افتخار ترین تیم باشگاهی ایران در این رقابت ها بامداد فردا با دیداری در کشور عربستان آغاز می شود.

رقابت استقلال ایران و الاهلی عربستان که از ساعت ۴۵ دقیقه بامداد به وقت تهران و انجام خواهد رسید.

این دیدار بر روی کاغذ به میزبانی تیم آبی پوش پایتخت ایران برگزار خواهد شد.اما در عمل در شهر جده و مجموعه ورزشی ملک عبدالله که اختصاص به تیم الاهلی دارد به انجام خواهد رسید.

دلیل این امر نیز برگزاری بازی‌های هر برو در یک یک شهر به صورت متمرکز بوده.که بازی های گروه سوم استقلال نیز در آن حضور دارد به میزبانی شهر جده برگزار خواهد شد.

حال با این وجود شاگردان مجیدی باید در دیداری که فقط بر روی کاغذ میزبان هستند به مصاف ارزشمند ترین تیم منطقه غرب قاره آسیا بروند.تیمی که در هفته های اخیر لیگ عربستان نتوانست نتایج خوبی به دست بیاورد و در یک بحران به سر می برد.

حال با توجه به طرفداران پر تعداد تیم استقلال در نقاط مختلف جهان و ایران تیم تحلیلی سایت ما در نظر گرفته است.که درکنار دیدار آژاکس و رم یک مطلب پیش بازی از این دیدار نیز تهیه و آن را به کاربران خود به اشتراک بگذارد.

پیش بازی مقاله ای که میتوانید آن را در ادامه مطالعه فرمایید.

 

مقایسه آماری و تحلیل وضعیت دو تیم:

 

وضعیت دو تیم در جدول لیگ های کشورهای خود باب میل هوادارانشان نیست.

استقلال با یک بازی و شش امتیاز کمتر نسبت به دو تیم صدرنشین ایران در جایگاه سوم قرار گرفته. الاهلی نیز با کسب ۳۶ امتیاز در جایگاه هفتم جدول لیگ حرفه ای عربستان قرار داشته. با امید زیادی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا فصل بعد نیز ندارد.

این تیم در ۶ هفته اخیر لیگ عربستان نتوانست امتیاز را کسب کند و با شش باخت پیاپی به مصاف استقلال می آید. آخرین برد تیم الاهلی به هشت بازی گذشته باز می گردد. هرچند که همگان میدانند وضعیت و شرایط لیگ با رقابت‌های آسیایی کاملا متفاوت بوده. امکان اتفاق افتادن هر نتیجه ای وجود دارد.به خصوص اینکه تیم الاهلی به تازگی سرمربی جدیدی استخدام کرده و امشب این سرمربی برای اولین بار بر روی نیمکت الاهلی خواهد نشست.

این دو تیم تاکنون چهار بار در لیگ قهرمانان آسیا رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند.که حاصل آن سه برد برای استقلال و یک برد برای الاهلی بوده. هیچ گاه بازی های شان با نتیجه مساوی به اتمام نرسیده است.

استقلال ۱۹ بار در مقابل تیم‌های عربستانی قرار گرفته و توانسته ۱۰ برد به دست بیاورد.تا از این نظر بهترین عملکرد یک تیم ایرانی را در مقابل عربستانی ها به ثبت برساند.البته این تیم ۹ بار نیز در مقابل تیم‌های عربستانی شکست خورده است.

نکته جالب اینکه بازی های استقلال با نماینده های عربستان از سال ۲۰۰۹ به بعد هیچ گاه مساوی نشده است.

تیم الاهلی که در  ۱۱ مسابقه اخیر خود موفق به ثبت کلین شیت نشده است.در ۴ بازی رو در روی دو تیم نیز نتوانسته هیچ گاه دروازه‌اش را در مقابل مهاجمان استقلال بسته نگه دارد.

این دو تیم در لیگ قهرمانان فصل گذشته نیز هم گروه بودند.که بازی رفت با برتری دو بر یک به الاهلی و بازی برگشت با پیروزی سه بر صفر استقلال خاتمه یافت.حال باید دید که در دیدار امشب چه نتیجه ای رقم خواهد خورد.

 

پیش بینی و شرط بندی دیدار استقلال ایران و الاهلی عربستان:

 

وضعیت آمادگی و شرایط دو تیم بر روی کاغذ به گونه ای است.که به نظر می رسد شانس تیم ایرانی برای پیروزی در دیدار امشب و موفقیت بیشتر باشد.

به خصوص اینکه سعودی‌ها در بازی‌های گذشته نتایج خوبی نگرفته. از آن اعتماد به نفس لازم برای برتری برخوردار نیستند. استقلال می‌تواند از این موضوع استفاده کرده و نتیجه لازم را کسب نماید.

 

علاوه بر این بازیهای اخیر دو تیم معمولاً پر گل از آب درآمده و حداقل سه گل را در بر داشته است.امری که معمولاً در فوتبال آسیا کمتر شاهد آن هستیم.اما به نظر می‌رسد جدال استقلال و الاهلی امشب نیز یک دیدار جذاب و پرگل از آب در بیاید.

 

در نهایت در بخش کارت‌های زرد و گزینه مجموع کارت‌های زرد به نظر می‌رسد تعداد کارتها از ۳ کارت زرد بیشتر نشود.