پیش بازی دیدار استقلال ایران و اهلی عربستان:

 

یکی از حساس ترین جدال‌های هفته پنجم در گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب امشب بین تیم های استقلال ایران و اهلی عربستان برگزار می شود.

جدال حساس ای که از گروه سوم موسوم به گروه مرگ برگزار شده می تواند چهره یکی از تیم‌های صعود کننده از این گروه را مشخص نماید.

وضعیت جدول و نحوه صعود تیم ها به گونه ای است.که تیم برنده در دیدار امشب می تواند به عنوان یکی از تیم های برتر دوم در نهایت به مرحله بعد راه یابد و از حذف شدن فرار کند.

دیدار امشب از ساعت ۴۵ دقیقه بامداد به وقت تهران در زمین شماره ۲ ورزشگاه ملک عبدالله برگزار خواهد شد.

دیداری که می‌تواند یک جدال انتقامی برای الاهلی و آسانسور صعود برای استقلال محسوب شود.

حال با توجه به حساسیت این دیدار که یک نوع جدال مرگ و زندگی محسوب می‌شود تیم تحلیلی سایت ما در نظر گرفته است یک مطلب پیش بازی از آن تهیه را با شما به اشتراک بگذارد.

 

مقایسه تحلیلی و وضعیت دو تیم:

 

دو تیم در گروه سوم رقابت ها با یک امتیاز اختلاف نسبت به تیم صدرنشین یعنی الدوحیل و با کسب ۷ امتیاز در رده دوم و سوم جدول قرار دارند.

در حال حاضر استقلال بلوک برد رو در رو در بازی رفت بالاتر از الدحیل است. می‌تواند با یک تساوی در دیدار امشب این رتبه را حفظ نماید. از طرف مقابل نیز یاران عمر سوما اگر می‌خواهد صعودشان در دستان خودشان باشد.باید دیدار امشب را با برد پشت سر بگذارند. انتخاب بازی رفت را از آبی‌پوشان تهرانی بگیرند.

این دو تیم تا به امروز ۵ بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند.که سهم استقلال از این ۵ مسابقه ۴ برد بوده است و ۱ برد نیز سهم تیم عربستانی می‌باشد.

نکته جالب اینکه بازی‌های این دو تیم هیچگاه مساوی نشده است.

البته بازی های استقلال با نماینده های عربستان از سال ۲۰۰۹ تا به امروز مساوی نشده است. باید دید که آیا این روند امشب نیز ادامه خواهد یافت یا که خیر!

 

نکته حائز اهمیت در مورد بازی‌های این دو تیم این است.که بازی‌های اخیرشان چه در مقابل تیم های دیگر و چه در جدال رودررو همواره پرگل و جذاب از آب درآمده است.

به طوری که نه مسابقه از ده دیدار اخیر الاهلی و ۴ مسابقه از ۵ دیدار اخیر استقلال حداقل سه گل را داشته است.

نکته دیگری که هر پنج مسابقه قبلی این دو تیم نیز در جدال رو در رو حداقل سه گل را در بر داشته است.

در بازی رفت دو تیم نیست ۷ گل رد و بدل شد.

 

پیش بینی و شرط بندی این پیش بازی :

 

وضعیت میزبانی و آمادگی تیم الاهلی بعد از  شکست در برابر استقلال به گونه‌ای بوده است.که می تواند تماشاگران آبی پوشان پایتخت را اندکی نگران کند.

تیم عربستانی حتی در مقابل الدحیل نیز شکست نخورد و در دو بازی گذشته نیز توانست شش امتیاز از تیم الشرطه کسب کند.

از طرف مقابل اما شاگردان مجیدی در دو بازی اخیر تنها یک امتیاز کسب کرده. با توجه به ضعف دفاعی شان نتوانستند در مقابل الدحیل نتایج خوبی بگیرند.

به هر حال به نظر می‌رسد دیدار امشب نیز یک رقابت هیجان انگیز و نزدیک از آب در می آید.با توجه به همه این نکات استقلال بتواند حداقل یک امتیاز را از این دیدار کسب کند و سرنوشت صعود خود را در دستانش نگه دارد.

 

علاوه بر این به نظر می رسد بازی امشب نیز مانند تمامی دیدارهای اخیر این دو تیم پر گل بوده.شاید یک رقابت جذاب پر موقعیت و پرگل باشیم.

 

البته معمولاً بازیها در آسیا کم کرنر از آب در می آید.امری که در دیدار امشب نیز احتمالاً شاهدش خواهیم بود.