پیش بازی دیدار آتلتیک بیلبائو و لوانته:

 

بازی رفت دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال اسپانیا یا همان کوپا دل ری امشب برگزار می شود . در این دیدار قهرمان سوپرجام اسپانیا یعنی اتلتیک بیلبائو در ایالت باسک و ورزشگاه سن مامس میزبان لوانته خواهد بود.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی دیشب سویا موفق شد با نتیجه دو بر صفر از سد بارسلونا بگذرد تا گام بلندی برای رسیدن به دیدار فینال بر داشته باشد.حال باید دید که در بازی رفت امشب چه نتیجه ای رقم خواهد خورد.

رقابتی که با توجه به حساسیت و اهمیت آن تیم تحلیلی سایت در نظر گرفته است.آن را زیر ذره بین ببرد و دو تیم را از لحاظ آماری و شرایط با یکدیگر مقایسه و یک مطلب پیش بازی را در اختیار کاربران قرار دهد.

 

مقایسه آماری و وضعیت دو تیم:

اگر بخواهیم شرایط دو تیم را از لحاظ جدول لالیگا با یکدیگر مقایسه کنیم دو تیم تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند. به طوری‌که لوانته در رتبه نهم و اتلتیک بیلبائو در رده یازدهم جدول لالیگای این فصل قرار گرفته اند. هرچند که دو تیم یک بازی نسبت به سایر تیم های هم رده خود کمتر انجام داده‌اند.

اتلتیک بیلبائو در ۵ هفته اخیر لالیگا دو برد دو شکست و یک مساوی را در کارنامه خود می‌بیند.هرچند که میان این بازی ها از لحاظ زمانی مدت زیادی فاصله است.اتلتیک بیلبائو در در بین این ۵ بازی توانسته است در سوپرکاپ اسپانیا با حضور تیم‌هایی مثل رئال مادرید و بارسلونا قهرمان شود.

اگر بخواهیم شرایط این تیم را در در تمامی رقابت ها مقایسه کنیم این تیم در ۸ مسابقه قبلی توانسته است  ۶ پیروزی به دست بیاورد.تنها یک باخت و یک مساوی از ۸ مسابقه اخیر خود در تمامی رقابت ها در کارنامه این تیم ثبت شده است.

مهمترین تیم هایی که آتلتیک بیلبائو برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی آنها را حذف کرده اثت را می‌توان رئال بتیس و حتی آلکویانو شگفتی ساز نامید.

از طرف مقابل لوانته وضعیت بهتری در ۵ هفته اخیر لالیگا داشته است. آنها در پنج دیدار اخیر لالیگایی خود ۲ پیروزی و ۳ تساوی کسب کرده است و به گونه‌ای شکست ناپذیر بوده اند.

علاوه بر این آنها در ۹ بازی اخیرشان در تمامی رقابت ها نیز باختی را تجربه نکرده .در این نوع بازی ۶ پیروزی را به دست آورده‌اند.

مهمترین تیم‌هایی که لوانته آنها را حذف کرده است نیز وایادولید و ویارئال می باشند.

 

اما آمار بازیهای رو در روی این دو تیم به سود تیم سفید و قرمز پوش ایالت باسک بوده.به طوری که آنها در تمامی چهار مسابقه قبلی توانسته‌اند لوانته را شکست بدهند.به هر حال باید دید که در این دیدار چه نتیجه ای رقم خواهد خورد.

 

پیش بینی و شرط بندی این پیش بازی:

دو تیم در حال حاضر در شرایط بسیار خوبی به سر می برند.

اتلتیک بیلبائو به عنوان قهرمان سوپرجام اسپانیا شناخته می‌شود.لوانته نیز تیمی است که ۹ بازی را بدون شکست پشت سر گذاشته است. همین دو نکته نشان می‌دهد که این دیدار می‌تواند یک مسابقه جذاب و هیجان انگیز از آب در بیاید که پیش‌بینی برنده آن کار دشواری باشد.

اما به هر حال بازی در زمین اختصاصی تیم بیلبائو برگزار شده. این تیم انگیزه بیشتری برای برد در این دیدار دارد. احتمالاً بتواند در این بازی خانگی از پس رقیب خود بر بیاید.

 

علاوه بر این معمولاً بازی های این دو تیم پرگل و جذاب از آب درآمده است.به طوری که ۷ دیدار است هشت مسابقه قبلی میشه از دو و نیم گل داشته. همین امر می تواند ضامن پرگل بودن بازی امشب باشد.