مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا:

پیش بازی دیدار بحرین و ایران:

در یکی از حساس‌ترین و مهمترین بازی‌های سال های اخیر فوتبال ایران امشب تیم ملی فوتبال ایران باید از ساعت ۲۱ در کشور بحرین به مصاف تیم ملی این کشور برود.

دیداری که برای یوزها حکم مرگ و زندگی دارد و تنها پیروزی در آن می تواند بارقه های امید صعود به دور بعد مقدماتی جام جهانی را برای ملی‌پوشان ایرانی زنده نگه دارد.

دیدار امشب بر روی کاغذ به میزبانی تیم ملی ایران برگزار می‌شود اما به دلیل شرایط کرونایی دیدارها این گروه به طور متمرکز در کشور بحرین برگزار شده. در واقع میزبانی از تهران و ورزشگاه آزادی سلب شده است.

شرایط و پیچیدگی جدول در این گروه بسیار بالا می باشد و تیم ملی ایران اگر می خواهد شرایط در دست خودش باقی بماند. به نتایج سایر گروه ها اهمیت ندهد باید دیدار امشب را با برد پشت سر گذاشته و در دو بازی دیگر خود نیز پیروز شود.

حال با توجه به این اوصاف و اهمیت بالای دیدار امشب تیم تحلیلی سایت ما در نظر گرفته است.که برای مسابقه امشب یک مطلب پیش بازی تهیه و این مطلب را با شما به اشتراک بگذارد.

 

مقایسه آماری و تحلیل وضعیت دو تیم:

 

تیم ملی ایران در رنکینگ فیفا هم اکنون در رده سی و یکم جهان قرار داشته. فاصله زیادی با تیم ملی بحرین که رتبه ۹۸ دنیا را از آن خود کرده است دارد.

این دو تیم در جدول گروه سوم رقابت‌ها به مصاف هم می‌روند.

جدولی که هم اکنون در آن تیم ملی بحرین با انجام ۶ بازی و ۱۲ امتیاز و بدون احتساب بازی های امروز در صدر جدول قرار گرفته است. تیم ملی ایران با یک بازی کمتر و نه امتیاز سوم است ‌.

علاوه بر این دو تیم تیم ملی عراق نیز یکی دیگر است مدعی آن این گروه محسوب می‌شود.که امروز باید در یک دیدار ساده با کامبوج دیدار کند و احتمالاً این تیم را گلباران نماید.

 

تیم ملی ایران در پنج دیدار اخیر خود در تمامی رقابت ها توانست چهار پیروزی و یک شکست به دست بیاورد. ‌

در واقع آخرین باخت آنها به همین رقابت ها و بازی در برابر عراق بازمی‌گردد.که با گل دقیقه ۹۱ تیم ملی ایران نتیجه را به عراق واگذار کرد.

از طرف مقابل تیم ملی بحرین نیز از ۵ دیدار اخیر خود سه پیروزی و یک تساوی و یک شکست در کارنامه دارد.

 

 

در پنج دیدار اخیر رودررو دو برد سهم تیم ملی ایران بوده. یک بازی نیز که همان بازی دور رفت این رقابت‌ها می باشد را به بحرین برده است‌.

 

نکته دیگر اینکه بازی های اخیر رو در روی این دو تیم معمولاً کمبل از آب درآمده است.به طوری که از ۶ دیدار اخیر ۵ مسابقه آن حداکثر دو گل داشته است امری که احتمالا امشب نیز شاهد آن باشیم.

 

پیش بینی و شرط بندی این پیش بازی :

 

وضعیت و شرایط بسیار پیچیده و گمراه کننده می باشد.

آمادگی روحی دو تیم بسیار بالا بوده اما بحرینی ها با توجه به اینکه در کشور خود بازی می کنند.قطعا انگیزه بالایی برای نتیجه گرفتن در برابر تیم ملی ایران دارند.

این دو تیم از قدیم الایام رقیب یکدیگر بوده .همواره بازی هایشان جنجالی و جذاب شده است.

با همه این اوصاف به نظر می رسد تیم ملی ایران با تکیه بر توانایی بازیکنان خود و استفاده از قدرت فنی آن ها بتواند امشب بحرین را شکست دهد.

 

علاوه بر این همان طور که گفته شد.احتمالاً دیدار امشب یک رقابت کم گل از آب در بیاید رقابتی که در کنار کمبل بودن آن احتمال آنکه تعداد کرنرهای بالایی بخصوص به سود ایران در آن شاهد باشیم زیاد است.

 

بر همه اینها به نظر می رسد رقابت امشب یک دیدار جنجالی خشن و پر کارت باشد.که تیم ملی بحرین در این زمینه دست بالا را برای خود داشته باشد.